Mp3:
Decine di sigarette fumate - ściągnij mp3

Spotify:
open.spotify.com/track/0isPMOEG5HAgoMY9867Yju - Posłuchaj na Spotify

Youtube:
youtube.com/watch?v=k_SlKVKvr9g - posłuchaj na YouTube

Soundcloud:
soundcloud.com/janeksamolyk/janek-samolyk-decine-di-sigarette-fumate - posłuchaj na SoundCloud

Prawdziwy radiowy letni przebój po włosku

Janek Samołyk zawsze nagrywał piosenki po polsku lub po angielsku. Tym razem wrocławski wokalista zaśpiewał po włosku. Co więcej, premierowa piosenka Decine di sigarette fumate zdążyła być już radiowym letnim przebojem!

"Na wakacjach spotkałem dyrektora muzycznego regionalnej nadmorskiej rozgłośni. Zapytał mnie o moje plany. Puściłem mu nagrania demo nowych piosenek. Po wysłuchaniu Decine di sigarette fumate stwierdził, że to letni przebój i że musi to jak najszybciej zacząć grać na antenie. Zgodziłem się, ale pod pseudonimem. I tak, codziennie w radio słyszałem ten kawałek śpiewany przez wokalistę imieniem Samuel Giovanni. Tym razem premierę ma właściwe nagranie, po miksie, masteringu i pod właściwym nazwiskiem. Zapraszam do posłuchania!" - Janek Samołyk.

Piosenka została skomponowana przez Janka Samołyka, a słowa zostały napisane wspólnie z Robertem Pękalą (znany np. z grupy Dust Blow), który wychowywał się m.in. we Włoszech. W nagraniu pomógł też Luigi Scialdone - wokalista neapolskiej grupy Fitness Forever. "Bądźmy szczerzy, mój włoski nie jest dobry, a przy nagraniu wsparł mnie Luigi. Poznaliśmy się na trasie koncertowej Erlenda Oye z Kings of convieniece - ja grałem support, a on występował w zespole gwiazdy wieczoru. Puściłem mu pierwszą wersję kawałka, a on poprawił w paru miejscach moją wymowę. Marzyłem by zaśpiewać po włosku równie dobrze, jak Czesław zaśpiewał na swoim debiucie po polsku." - śmieje się Samołyk.

W nagraniu wzięli udział Kuba Regulski (min. Hurt) - perkusja, Michał Sosna (m.in. Akurat, hipiersoniK) - saksofon oraz Załęs - bas. Piosenkę wyprodukował Janek Samołyk, nagrania realizowali Kamil Biedrzycki, Rafał Kossakowski, Marek Dziedzic i Konrad Leszczyński, wszystko zmiksował Marcin Szwajcer, a za mastering odpowiadał Błażej Domański.

Wydawca: Thin Man Records
Muzyka: Jan Samołyk
Słowa: Jan Samołyk i Robert Pękala